O.4.C.

Oficiální stránky O.4.C.

Lloyd Banks

Lloyd Banks

lloydbanks2004.jpg

Lloyd Banks vlastním jménem Christopher Lloyd se narodil 30. Dubna1982 ve městě New Carrolloton. Mladý Lloyd vyrůstal jako nemanželské dítě, jelikož jeho rodiče se nikdy nevzali, jeho rodiče jsou původem odlišní, protože jeho otec je černoch a matka pochází z Puerto Rica. V jejich rodině to bylo tak, že když byl s matčinou rodinou byl jakási černá ovce a nikdo si oněm nemyslel, že by mohl být něčím víc, zkrátka, že by něco mohl dokázat. Zato v otcově rodině byl ten Nej, nikdo na něj nešetřil slovy chvály, pro tátovu rodinu byl prostě andílek. Otec pracující jako taxikář se přesto o syna moc nestaral a většinu jeho volného času trávil po barech, a tak za vše co umí a jak je vychován vděčí své matce. Když mu bylo šest let, přestěhoval se s rodinou do čtvrti Jamaica Queens v New Yorku. V této drsné čtvrti začíná Lloyd balancovat na tenké linii na pomezí zákona. Zachází to až tak daleko, že si na vlastní kůži zkusí vyklouznout přímo z hrobníkovi lopaty. Zdá se, že vše bylo silnější než školní povinnosti a tak ještě jako puberťák těsně před svými šestnáctými narozeninami je ze školy vyhozen.

A v tomto období jeho života se začíná věnovat hudbě i jinak než jen jejím poslechem. Úspěšně se oddal mixování a i přes své pouliční úspěchy se rozhodl nechat si své skladby pro sebe a nic nevydávat. A to už pod svým pseudonymem Lloyd Banks, který zdědil po svém dedečkovi. V roce 2001 se jeho kariéra začíná rýsovat, to když na soutěži pořádané 50 Centem a Tonym Yayem tyto dva rapery dvacetiletý Banks nadchne natolik, že ho dokonce vezmou pod svá křídla do tehdy ještě nám neznámé rodiny jménem G-Unit.

Píše se rok 2002, který byl pro neznámého rapujícího mladíka velice úspěšný, a to když se objevuje spolu s Tonym Yayem na dvou mixtapech 50 Centa. První z nich nese jméno 50 Cent Is The Future a druhý No Mercy No Fear. O úspěších těchto soundtracků i samotných členů G-Unit svědčí fakt, že zaujali takové hvězdy v oboru jako jsou Dr. Dre a Eminem a ti si je hned uschovali pod svá ochranná křídla. V tomto roce se Lloyd taktéž i Yayo ještě objevuje v klipu 50 Centa na singl pro eminemovu biografii 8 Mile. Hit se jmenuje Wanksta.

V roce 2003 stále pokračuje nárůst Banksovi popularity, to když se objevuje v klipech In Da Club a 21 Questions. Jako člen G-Unit se také s ostatními velikány té doby učastní mega turné Anger Managment Tour. V tomto roce také guru G-Unit 50 Cent útočí na televizních stanicích s remixem singlu P.I.M.P. Tam si po boku jak už Fiftyho, Snoopa a nového člena G-Unit Younga Bucka zaslouží odrapovat sloku. Kvůli obrovskému zájmu vydává nové seskupení G-Unit své album Beg For Mercy ještě tento rok konkrétně v polovině listopadu. Z alba jsou vybrány tři singly a to Stunt 101, I Wanna Get To Knot You a poslední Poppin Them Thangs. S vydáním tohoto alba stoupá Banksovka hvězda stále výš a výš.

Nyní je ten správný čas. Čas na své profesionální album. Ale to už se píše rok 2004 a tak teda začínají práce na desce s názvem Hunger For More. Lloyd Banks vsadil na styl podobný tomu, kterým se proslavil 50 Cent styl skvělého alba Get Rich Or Die Tryin'. Na albu si spolu s Banksem můžete poslechnout také Snoop Dogga, Ludacrise, dalšího psa tentokrát Nate Dogga a samozřejmě zde uslyšíte i hlasy jejichž majiteli jsou členové G-Unit. Album vychází v létě 29. června. A spolu s hitem On Fire se drží na předním příčkách hitparád a je po něm opravdu hlad. I přes vysokou prodejnost je Lloyd Banks s tímto albem nespokojen.

Nyní se už blížíme k závěru této biografie postoupili jsme totiž do roku 2005. V tomto roce vydává Lloyd jen pár svých songů a spíše se věnuje ostatním členům. Objevuje se ve všech klipech vydaných pod hlavičkou G-Unit ať už více, či méně. Také spolupracuje na singlu Twist It pro jedinou ženu v G-Unit Olivii. Tento song se objevuje na jejím sólo albu. Mimoto pracuje na písních k 50 Centovu filmu Get Rich Or Die Tryin'. V letních a podzimních měsících se vydává na cestách po Spojených státech a Evropě pod záštitou dalšího ročníku turné Anger Managment. S tímto turné je také spojena událost, kdy se Lloyd opět ocitl ve vězení, to když jel společně s Buckem a dalšími v pondělí 8. srpna po newyorské 41. ulici na červenou a poté co je policie zastavila v dodávce našla několik nelegálně držených střelných zbraní. Lloyd Banks a Young Buck kvůli tomuto incidentu téměř nestihli manhattanský koncert v Madison Square Garden, který se konal na druhý den v podvečer. Neprůstřelný Fifty také Lloyda nasadil do své počítačové hry Bulettproof. A to je ze života newyorského rappera prozatím vše.

V příštím roce se ještě můžeme těšit na další album jak celé G-Unit, tak i samotného Bankse.

 
O.4.C.