O.4.C.

Oficiální stránky O.4.C.

Mobb Deep

Official Queensbridge Murderers Mobb Deep fungují na scéně již od roku 1992, kdy vydávali své první tracky. Styl, do kterého se dají zařadit se nazývá hardcore rap. Dali se dohromady na střední škole a své první pecky měli v šuplíku již od svých 17ti let. Havoc A Prodigy vydali své první album v roce 1993 a jeho název zní „Juvenile Hell“, které produkoval Dj Premier. Jejich styl, který okamžitě oslovil mnoho fanoušků a je jistě jedním, který se nikomu jen tak nezdaří napodobit.

 

V roce 1995 vydali své nejúspěšnější album „The Infamous“, z kterého pochází jejich komerčně nejúspěšnější track „Shook Ones part II.“, který se objevil jako beat při battlu ve filmu 8 Mile. „The Infamous“ se stalo na Východním pobřeží klasikou zařadilo se mezi nejuznávanější alba mezi roky 1990-2000. V tomto žebříčku bylo na srovnatelném postu jako „Enter the Wu-Tang“ od Wu-Tang Clan.

 

Rok 1996 byl pro Mobb Deep zlomovým. V listopadu tohoto roku jim vyšlo LP „Hell on Earth“, které bylo spíše průměrné. Zdánlivý zánik tohoto famózního seskupení byl vyvrácen po několikaleté „pauze“ až v roce 1999. Album, které tento rok vyšlo pod názvem „Murda Muzik“ jim opět na několik měsíců nasadilo „korunky králů undergroundu“. V roce 1999 byli ke slyšení i jako sólo umělci na různých kompilacích a Cd Mixtapech.

 

Jejich zatím posledním počinek je studiové album „Infamy – Loud“, které je, dalo by se říci, klasikou, která neurazí ani nenadchne.

 

Pracovali s hvězdami jako : Nas, Dj Muggs (Cypress Hill), Method Man, Rakim, Pete Rock, Camron či M.O.P. Jejich kořeny sahají do dekády let 90ých do ghetta Queensbridge ve městě New York. Před několika měsíci se upsali stejně jako M.O.P labelu G-Unit a nyní tvoří jedno z nejúspěšnějších hip hopových impérií na světě.

 
O.4.C.